כך פעלו ברק, ערפאת וקלינטון להפיל את ממשלת נתניהו הראשונה

ספרו של בן כספית חושף: כך הובילה מניפולציה בשיתוף השמאל הישראלי (אהוד ברק), הממשל הדמוקרטי (ביל קלינטון) והפלסטינים (אבו מאזן) להפלת ממשלת נתניהו הראשונה

בן כספית בספרו על נתניהו מתאר אירוע דרמטי שלמיטב ידיעתי לא הובא לידיעת הציבור עד כה. המדובר הוא במניפולציה מדינית ופוליטית שתמרנה בסופו של דבר את נתניהו להסכמי וואי, מה שהוביל להתפרקות ממשלתו ולהליכה לבחירות. על פי המתואר אצל כספית, השתתפו במהלך בכירי ממשל קלינטון, השמאל הישראלי בהובלת פרס וברק, אנשיו של ערפאת ומשטר מובארק.

אני מצטט מתוך הספר (עמוד 133):

"צוות רב לאומי שהתכנס באותם ימים בווילה המפוארת של שגריר מצרים בישראל מוחמד בסיוני בהרצליה פיתוח, ושכלל גורמים אמריקאיים ישראליים ופלסטיניים שם לו למטרה לגשר על הפערים הללו…
בצוות הוילה היו מהצד הישראלי חיים רמון, יוסי ביילים וד"ר נמרוד נוביק (מיועצי פרס), ומהצד הפלסטיני באו אבו מאזן וסאיב עריקאת. השגריר בסיוני היה המארח והמתווך לעת מצוא..
השגריר האמריקאי בישראל, מרטין אינדיק, שהתגורר בשכנות היה מגיע לווילה בזהירות ובחשאי לקראת סיומן של הפגישות ומקבל עדכון מפורט מבסיוני. אינדיק נזהר כשגריר מכהן לא להיתפס כשידיו בוחשות בפוליטיקה, ולכן לא השתתף במפגשים עצמם, אבל היה פעיל מאחורי הקלעים והקפיד לדווח לוושינגטון".

במילים אחרות, ממשל קלינטון יחד עם השמאל הישראלי עושה קומבינה במטרה להפיל את שלטון הימין בישראל. כך זה נמשך:

"הצוות שהתכנס אחת לשבוע במשך חודשים ידע שאפשר לתמרן את ראש ממשלת ישראל למהלכים פרגמטיים באמצעות לחץ, מנופים מדיניים וביטחוניים וחסימת דרכי הנסיגה האפשריות….
הישראלים דיווחו מהווילה למי שהיה ראש האופוזיציה והאלטרנטיבה השלטונית לנתניהו, אהוד ברק".

כספית מבין שמה שהוא מתאר הוא בעייתי מאוד, אבל הוא מספק להם תירוצים:

"…. הם לא התרשמו מהעובדה שהם פועלים מאחורי גבה של ממשלה מכהנת. לתפיסתם, הם פעלו לקידם את השלום, להציל את הסכמי אוסלו, להציל את ישראל מעצמה. באווירת הימים ההם הטיעונים הללו התקבלו על הדעת. היום היו מתייגים אותם כבוגדים…"

בהמשך מתאר כספית כיצד שכנעו את ערפאת להסכים ללכת לקראת נתניהו לתכנית נסיגה שתתכנס סביב 12 אחוזים מהשטח – הרבה פחות ממה שערפאת רצה אבל יותר מה-7 אחוזים שביבי היה מוכן לשקול. הם הציגו את זה בפניו כאפשרות להפעיל מניפולציה על נתניהו שיאלץ או להסכים להצעה, ואז לקבוע תקדים שראש ממשלה ימני מצטרף לתהליך אוסלו, דבר שיגרום לכעס כלפיו בבייס הימני, או לסרב ולגרום למפלגת המרכז של קהלני לפרוש מהממשלה ולהפיל אותה.

בסופו של דבר, אחרי לחצים רבים שכללו על פי כספית נסיעה מיוחדת של ביילין ורמון – מבכירי האופוזיציה (!) אל ערפאת – הוא השתכנע ללכת על זה. וההמשך ידוע: ביבי נסע לוואי, מפלגות הימין הפילו את הממשלה והשמאל עלה לשלטון.

הסיפור הזה הוא רעידת אדמה שקשה להמעיט בחומרתה. השמאל הישראלי מגייס את הממשל האמריקני למניפולציה מדינית ופוליטית כדי להפיל את ממשלת הימין. יש לזכור: זהו אותו אהוד ברק שבמערכת הבחירות הפעיל מערך משומן של עמותות במימון אמריקני ושנחשב מקורב מאוד לקלינטונים עד היום.

גם היום פועל בישראל מערך "אזרחי" של עמותות ואקטיביסטים שרוצים "להציל את ישראל מעצמה", גם היום אהוד ברק מעורב בחגיגה, וגם היום כסף אמריקני בהיקפים עצומים משחק תפקיד מרכזי במערכה נגד הימין. ומניפולציות מדיניות בשיתוף השמאל הישראלי? אחרי 8 שנות של אובמה, לא צריך אפילו לפרט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *