חמשת השקרים הבולטים של השמאל והתקשורת שהצליחו לייצר קמפיינים ציבוריים ולהפעיל לחצים אפקטיביים על מקבלי ההחלטות ועל עיצוב המדיניות בשנים האחרונות.

בהרצאה נבחן האם מסתננים באמת פושעים פחות מאזרחים ישראלים? האם בישראל יש יותר ילדים עניים ממקסיקו? האם החזרת מסתננים לאוגנדה זה כמו "לשלוח אותם לשואה"? האם טרוריסטים מונעים ממצוקה ועוני? האם הימין באמת "דופק" את הפריפריה? האם באמת "אין פתרון צבאי לטרור"?

דוקטרינת נתניהו היא הסיפור הגדול של השנים האחרונות אשר מוסתר בדרך כלל תחת שכבה עבה של אינטרסים פוליטיים והשתקה תקשורתית.

בהרצאה נבחן כיצד הצליח נתניהו לסובב את ספינת הבידוד הבינלאומי ולהפוך את ישראל למעצמה עולה, להאבק בפרדיגמת אוסלו ו'מזרח תיכון חדש' בשנות ה-90, דרך שחרור הכלכלה והמשק וכלה במערכת הבריתות העולמיות החדשות. 

 

בשקט בשקט והרחק מעין הציבור, ישראל הולכת ומאבדת את הנגב. בניה לא חוקית, פלישה לקרקעות מדינה, עבריינות גואה ומערכת חוק פנימית-שבטית מאיימים להפוך את הנגב לאזור מחוץ לתחום. 

הננו מתכבדים להזמינכם להרצאתו המרתקת של העיתונאי והסופר עקיבא ביגמן, שחקר בשנים האחרונות את התנהלות המדינה ואחריותה על הפקרת הנגב לבדואיים.

בהרצאה נלמד על העובדות בשטח שבדרך כלל מנסים להסתיר ונענה על השאלה האם המצב אבוד? ומה ניתן עוד לעשות?

שורה ארוכה של נשיאים אמריקניים ציטטו את התנ"ך, אהדו את הציונות ואת מדינת ישראל, ושיגרו אגרות ברכה נוטפות אהבת יהדות ושיבת ציון, ובכל זאת – משחר הציונות הם פגעו ביישוב היהודי ובמדינת ישראל בפעמים אין ספור. מרוזוולט וטרומן ועד לאובמה ואולי גם אחריו. מהו סוד ה"יחסים המיוחדים" עם ארה"ב ומה עושים כשהאינטרסים המיוחדים מפריעים לאהבה?

 

מאז שנות ה-90 ויתר צה"ל על ההכרעה הצבאית ואימץ תיאוריות פוסט מודרניות המעדיפות הכלה של האויב ומלחמת אפקטים על פני השמדתו בשדה הקרב. מהכשלון בדיכוי האינתיפאדה, דרך ה"השתבללות" של מלחמת לבנון השניה וכלה ב"סבבים" חסרי ההכרעה מול החמאס בעזה: משהו רע עובר על צה"ל. מדוע התרחש המהפך הזה? מי השפיע על הקצונה הבכירה? ומה קורה היום בצמרת?

בהרצאה נענה על השאל מדוע הפסיק צה"ל לרצות לנצח, האם יש קשר לכך שאנשי צבא פונים לפוליטיקה, ומה צריך הדרג המדיני לעשות על מנת לשנות את המצב?

הצהרת נגישות

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of "de Finibus Bonorum et Malorum" (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, "Lorem ipsum dolor sit amet..", comes from a line in section 1.10.32.The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.
Ez accessibility wheelchair logo

נגישות